Человек, Курительная Трубка, Шапка

Якщо Ви ніколи раніше не курили люльку, найголовніше - це терпіння. Практика показує, що до люльки необхідно звикнути. Чим більше у Вас досвіду куріння, тим більше задоволення це Вам приносить.

До того ж, куріння трубки це така річ – багато приходить з досвідом. Тільки спробувавши і відчувши, Ви до кінця зможете для себе визначити, які Вам більше подобаються, тютюн, форма і розмір люльки. Проте варто пам'ятати, що є певні основні правила поводження з люлькю, які необхідно знати і дотримуватися кожному.

Обкурювання нової люльки

На внутрішніх стінках чаші люльки обов’язково повинен утворитися шар нагару, який буде захищати її від прогоряння. Процес обкурювання якраз і полягає в тому, щоб поступово стінки тютюнової камери вкрилися нагаром. Ми, в свою чергу, більшість наших трубок покриваємо всередині чаші шаром карбону (суміш вугілля).

Щоб правильно обкурити нову трубку, Вам слід дотримуватися такої схеми:

  1. Набийте трубку тютюном на третину обсягу люлькової чаші не надто щільно і викуріть люльку до кінця. Вам слід чинити так протягом 5-7 днів.
  2. Повторіть ці ж самі дії з половиною набивки.
  3. Повторіть ці ж самі дії з набиванням на три чверті, і тільки потім, можна набивати і курити повну люльку.

Таким чином Ви правильно обкурите люльку.

Розкурювання нової курильної люльки

Запам’ятайте, що курити люльку слід короткими та легкими затяжками. Ніколи не тягніть сильно і швидко!

Чому? Тому що це може привести до того, що люлька прогорить.

Не бійтеся того, що люлька згасне, це не страшно. Люльку можна прикурювати кілька разів!

Завжди докурюйте трубку до кінця, в протележному випадку люлька *закисне*, що буде впливати на подальше куріння.

Як часто можна курити одну і ту ж люльку?

Це питання хвилює багатьох, особливо початківців. Одну курильну люльку можна курити не частіше ніж один раз на добу. Між вікористанням люлька повинна охолонути, висухнути, відпочити. Рекомендуємо Вам мати декілька люльок та використовувати їх по черзі.

Чому так важливо давати люльці відпочити?  Тому що у процесі куріння люлька відбирає надлишкову вологу.  

Не прикушуйте мундштук люльки занадто сильно.

Догляд за трубкою

Трубка Из Пенки, Шиповник

Коли Ви докурили люльку - витрусіть легенько попіл і продуйте її через мундштук (щоб вигнати застоялий дим і залишки попелу). Не вибивайте люльку для видалення попелу об твердий предмет. Навіть від легкого удару може тріснути чаша або чубук люльки. Як правило, цілком достатньо легкого витрушування, але якщо у Вас прилипли залишки попелу до стінок усередині чаші, акуратно приберіть їх спеціальним трімером.

Між кожним курінням люльку рекомендується прочищати. У димовіх каналах накопичуються смоли і налипають дрібні частинки попелу. Якщо Ви не будете регулярно чистити димові канали Вашої люльки, то крім того, що з часом Вам буде «несмачно» курити, в якийсь момент люлька перестане тягнутися.

Після того як люлька повністю охолоне - розберіть її. Витягуйте мундштук з чубука плавним круговим рухом. У курильної люльки немає різьби, але розбираючи і збираючи курильну люльку, робіть це так, як ніби вона там є. Витягуйте і ставте мундштук назад в чубук, повертаючи їх в одну сторону, тому що якщо ви будете тягти мундштук і повертати його «туди – сюди» - є великий ризик зламати мундштук, а іноді навіть чубук. Витягніть фільтр, але якщо у Вас люлька з прямотоком, то Вам витягувати нічого, і очистіть мундштук за допомогою спеціального йоршика.

Якщо у Вас люлька під фільтр, так само продуйте мундштук і поставте в нього новий фільтр (люлькові фільтри вважаються одноразовими, але, на практиці, багато хто використовує фільтр 2-3 рази). Зберіть курильну люльку, поставте мундштук назад в чубук. Протріть Вашу люльку чистою, сухою бавовняною серветкою. І все - Ваша люлька готова до наступного паління!

дизайн фона Святого Патрика

Чашу люльки не можна чистити ніякими рідинами, вона не любить вологи. Взагалі дерев’яну частину люльки, чашку з чубуком, краще зайвий раз не чіпати, щоб не пошкодити. Потрібно періодично прочищати димовий канал в чубуку.

Слідкуйте за тим, щоб шар нагару в чаші не був занадто товстим. Оптимальна товщина шару нагару 1,5-2 мм. Якщо вчасно не видаляти надмірний нагар, то люлька може тріснути. До того ж, коли нагару стане занадто багато - чаша люльки «заростає», зменшується обсяг тютюнової камери і, до того ж, вона гірше просихає і провітрюється.

Зайвий нагар слід знімати спеціальним трімером. Не слід використовувати для зняття нагару звичайний ніж або інші гострі предмети, так як це може пошкодити чашку люльки. Прибирати зайвий нагар потрібно «без фанатизму», не потрібно чистити трубу «до новизни», невеликий шар нагару обов’язково залишайте всередині чашки люльки. Якщо ви вискоблите тютюнову камеру зовсім, то велика ймовірність, що чаша Вашої люльки прогорить. Знімайте нагар акуратно, рівним шаром, через нерівності нагару люлька також може тріснути або прогоріти в тому місці, де Ви «перестаралися» (занадто сильно зняли нагар). 

Зверніть увагу!

Ще один важливий момент, особливо в холодну пору року! Не розпалювати занадто холодну люльку! Якщо ваша люлька була довго на вулиці або в дуже холодному приміщенні, зігрійте її в руці або почекайте, щоб люлька зігрілася до температури ближчою до кімнатної. Якщо розкурити дуже холодну трубку, то вона може тріснути. Не паліть ніколи люльку на вулиці в морози, через різницю температур всередині і зовні чаші, вона так само може тріснути.

Зберігання курильної люльки та тютюну

Якщо Ви якийсь час не користуєтеся люлькою, зберігайте її на спеціальній люльковій підставці мундштуком вгору в сухому, провітрюваному, захищеному від прямих сонячних променів місці. «У сухому» – це не означає жаркому, люлька не повинна пересихати і не повинна відволожитися. Занадто щільно закрита люлька може задихнутися.

Якщо Ви використовуєте шкатулку для зберігання люльки, використовуйте шкатулку з натурального дерева. Великий вибір підставок для зберігання люльок є у нас на сайті.

Не залишайте люльку поруч з сильно пахнучими речовинами, тому що люлька може увібрати в себе сторонні запахи.

Якщо Ви берете люльку з собою то, щоб не пошкодити її зовнішню поверхню і зберегти зовнішній вигляд, використовуйте спеціальний замшевий або шкіряний футляр. Гарні та якісні аксесуари для трубок Ви зможете знайти також на нашому сайті.

Тютюн потрібно зберігати щільно закритим, тютюн не повинен пересихати. Звичайно ідеально підійде герметична банка з кришкою на затиску (як для зберігання чаю або кави), але це не завжди зручно. У будь-якому випадку намагайтеся закрити тютюн щільніше, наприклад, покладіть додатково пачку тютюну в пакет. Спеціальні сумки для тютюну не створюють повністю належних умов для зберігання тютюну, але переносити з собою тютюн в таких сумках зручніше, а для тривалого зберігання вони не дуже підходять. Намагайтеся що б тютюн не видихався не всмоктав себе сторонні запахи.

Куріння люльки - основні рекомендації

  • Ніколи не вибивайте люльку об тверді предмети!

  • При вибиванні попілу, тримайте люльку за чашу, ніколи не тримайте за мундштук!

  • Не розбирайте гарячу або навіть теплу люльку!

  • Дайте люльці охолонути і висохнути перед новим набиванням!

  • Ніколи не перенабивайте ще теплу люльку!

  • Не беріть люльку вологими руками, не протирайте вологими серветками, взагалі дерев’яна частина трубки не повинна контактувати з водою!

Якщо користуватися люлькою правильно, вона може дарувати Вам задоволення багато-багато років.

З повагою та побажанням холодного диму, ваша майстерня KAF-PIPEworkshop.